Otrovnost laboratorijskih kemikalija

Srijeda 23. siječnja 2002. u 19 i 30
Seminar, III. kat, Zavod za opću i anorgansku kemiju, Kemijski odsjek PMF-a, Ul. kralja Zvonimira 8
Studentska sekcija Hrvatskoga kemijskog društva

poziva Vas na predavanje

Otrovnost laboratorijskih kemikalija

Pavla Močilca, apsolventa Farmaceutsko-biokemijskog fakulteta,

koje će se održati u srijedu 23.01.2002. u prostorijama Seminara Zavoda za opću i anorgansku kemiju, Kemijski odsjek PMF-a, III. kat, Ul. kralja Zvonimira 8

Sažetak

Prikazan je, riječju i samom tvari (gdje je to bilo moguće) o kojoj se govori, širi spektar kemikalija s kojima se student može susresti pri radu u kemijskim praktikumima i o čijoj bi štetnosti po zdravlje općenito morao znati. Opisana su glavna svojstva nemetala, metala, anorganskih i organskih spojeva. Slika je upotpunjena s nekim povijesno zanimljivim primjerima.

Komentari

Predavanje dostojno apsolventa bilo kojeg fakulteta. Pavlitto nam je svima bio ugodno društvo tijekom predavanja; informativan, duhovit, dobro odmjerenog tempa, smiren (mada je priznao da ga je bila frka). Predavanje je posjetilo više od 50 studenata (kemičari, biolozi, farmaceuti - jako lijepo da je bilo 20-tak brucoša). Sve u svemu SS HKD sve više napreduje.
(Nenad Judaš)

Imali smo prilike čuti jedan vrlo detaljan i nadasve zanimljiv pregled najopasnijih kemikalija s kojima se student kemije susreće tijekom svoga studija. Predavanje je bilo iznimno ugodno i poučno utrošeni sat vremena.
(Vladimir Stilinović, student II. godine, Kemijski odsjek PMF-a)

O rizicima nikad dovoljno, a posebno onima koji se tiču zdravlja - da zlobni klor vreba posvuda oko nas na studiju kemije bilo je i više nego jasno nakon ovog prekosatnog predavanja. Dobar prijatelj i vrijedan član Studentske sekcije pokazao se i iznimnim predavačem!
(Marko Grba, student II. godine, Kemijski odsjek PMF-a)

Ove srijede prisustvovala sam nadasve zanimljivom i po mom mišljenju svakom kemičaru ultimativnom predavanju. Pohvaljujem svako nastojanje u osvještavanju budućih kemičara.
(Ana Toplak, studentica II.godine, Kemijski odsjek PMF-a)

Premda je predavanje bilo namijenjeno brucošima, svakom apsolventu koji je to propustio može biti žao. Vrlo zanimljivo, a upozorenja nikad dosta. Jer, kemičari (pa i oni u duši biolozi) su ugrožena vrsta (možda prije podvrsta)!
(Kristijan A. Kovač, apsolvent, Kemijski odsjek PMF-a, smjer diplomirani inženjer kemije, u duši biolog)
Državno natjecanje iz kemije 2013. godine
sastanci
Sastanci Sekcije za izobrazbu HKD-a
Sekcija za izobrazbu HKD-a - predavanja
Otvoreni dani Instituta Ruđer Bošković
Fourierova patka
Okrugli stol E-škole
Sekcija za izobrazbu HKD-a
Seminar za nastavnike i profesore kemije
Sastanci sekcije za izobrazbu HKD-a
Sastanci Sekcije za izobrazbu HKD-a
Eruptivni procesi u Sunčevoj atmosferi
Hormolašci iliti Quo vadis
Od dvoboja do simetrija
Na prekretnici milenija
Tri domene života na Zemlji
Što je to kemijski način mišljenja
Predavanja povodom proslave Yuri's Night
Kemijsko nazivlje Bogoslava Šuleka
Kant u vodstvu ili Zakoni fizičkog svemira
Sastanci sekcije za izobrazbu HKD-a II.
Predavanje: Staklo superstrukture - nova faza u sistemima modulirane gustoće naboja ili spina
Nestabilnosti interagirajućeg fermionskog plina na dvodimenzionalnoj rešetci
Misliti matematički
Razvoj novog optoelektronickog sustava ALMY za precizno odredivanje polozaja detektora tragova cestica