Pišem referat iz kemije i tema je ekološki problemi današnjice. Možete li mi napisati sve o čem bi eventualno mogla pisati i gdje bi to pronašla. Unaprijed hvala!

Ime i prezime: Nikolina koprodukt-trgovina@zg.tel.hr

Konačno netko ne traži gotov referat! (ipak si trebala napisati i prezime :-)

Na tvom mjestu bih prelistao udžbenike iz kemije i biologije i popisao probleme s našim okolišem koje smo sami uzrokovali, a koji se ondje spominju. Temu referata izaberi prema literaturi s kojom raspolažeš i vlastitom zanimanju. Za pomoć traži nastavnika koji ti je zadao pisanje referata (iako se mi na E-školi ne slažemo s praksom nastavnika da učenicima zadaju referate) ili nastavnika iz biologije. Često spominjemo časopis Prirodu (ne treba zaboraviti ni Drvo znanja i druge) koji prima valjda svaka škola. U svakom broju obrađuju se i teme iz zaštite okoliša.
A sa stranica E-školi izdvojio sam nekoliko odgovora:
efekt staklenika, staklenik još jednom
kisele kiše
ozon i ozonske rupe, ozon još jednom, i još jednom
fotosmog
malo o Plitvičkim jezerima
DDT
Vjerujem da ćeš se potruditi napisati vlastiti sastavak, a ne prepisati nešto iz Prirode ili od naših odgovora. Javi nam kako je prošlo. Sretno!
@@

Odgovorio: Kristijan A. Kovač   kkovac@chem.pmf.hr