Na ovim stranicama nalaze se odgovori vezani uz pitanja koje postave svi zainteresirani kao i sažetak tema koje su obrađivane kroz diskusijske liste.

Unesite pojam za pretraživanje pitanja i odgovora:

3656. Molim Vas još jedno pitanje: postoje li na ovoj stranici e skole rješenja testova s natjecanja?
Ivana Vujčić
19.10.2009
3655. Molim Vas, kako izračunati omjer masa u spojevima, primjerice u FeS i je li to primjereno objašnjavati osnovnoškolcima???
Ivana Vujčić
19.10.2009
3654. Poštovani? Trenutno izrađujem jedan poslovni plan a fale mi neki kemijski podatci? Kako proizvesti tekucinu za pranje vjetrobranskih stakala, zanima me kemaijski sastav da bi mogao napravit cijenu koštanja gotovog proizvoda? Nadam se da i mozete pomoći. Unaprijed hvala?
anto
19.10.2009
3653. dobar dan molim vas da mi date osgovor na ovaj zadatak Ujednom gramu nekog elemanta nalazi se 1,54*10 na 22 atoma.Oatomu kojeg elementa je rijec
Antonela Gavrancic
17.10.2009
3652. Poštovanje. Lijepo vas molim za stručnu pomoć, radi se o predmetu kemijske štetnosti.Zanima me fiziološka klasifikacija štetnih tvari.Znači koje tvari spadaju u anestetike i narkotike,kemijske zagušljivce,inertni zagušljivci,sistemski otrovi,obični zagušljivci. Srdačan pozdrav . Daniel Jančić
Daniel Jančić
18.10.2009
3651. Za domaći rad sam imala napraviti pokus sa željezom.U pet epruveta smo imali staviti dva jednaka željezna čavla.Morali smo ih staviti u epruvetu gdje se nalazi destilirana voda do tri centimetra iznad čavlića,u drugoj smo imali destiliranu vodu do polovice čavlića,u trećoj otopinu kuhinjske soli do visine kao u prvoj epruveti,u četvrtoj prokuhanu vodu do iste visine kao u prvoj,ali smo trebali malo doliti ulja na vrh i u petoj smo imali staviti čavliće u malo bezvodnoga kalcijeva klorida.Mislila sam napraviti pokus,ali nisam znala gdje bih mogla naći kalcijev klorid ni što je to uopće.Možete li mi reći koje će se promjene dogoditi u pet epruveta nakon nekoliko dana.Hvala.
Martina Franković
19.10.2009
3650. imam tri pitanja, molim vas da mi odgovorite do navecer, jer mi treba za sutra, hvala unaprijed, evo pitanja 1)kako odrediti tko ima vecu elektronegativnost - molekula fosforovodika ili amonijaka? (i opcenito kako se odredjuje elektronegativnost u molekulama) 2)zasto bor ima manju prvu energiju ionizacije od berilija? 3)o cemu ovisi je li neka reakcija moguca ili ne moguca (mozda je rijec o elektrodnom potencijalima,voltinom nizu?)? 4)treba poredati spojeve prema porastu relativne jakosti vodikovih veza medju molekulama NH3, H2O, HF pozdrav
martin selak
18.10.2009
3649. Za domaci rad sam imala poredati magnezij,cink i bakar prema padajućoj reaktivnosti.Misli sli se to od najreaktivnijeh prema metalu koji uopće ne reagira ili obratno?
Martina Franković
18.10.2009
3648. Čuo sam za neke radioaktivne elemente.Zanimaju me uran i plutonij,u udžbenicima ne piše puno pa sam se odlučio obratiti vama.koji je opasniji i jači od te dvojice tj.koji ispušta više energije?također sam čitao u jednoj knjizi da se samo plutonij koristi u vojne svrhe.Je li to istina ili je uran stvarno preslab za takve stvari?? Zanima me i ujedno koji od njih je ubojitiji eksploziv u bombama?
marko duspara
05.10.2009
3647. Možete mi molim vas nabrojiti neke organske i anorganske kiseline?
Tajana Zadravec
08.10.2009
3646. Jeli mi mozete molim vas reci kako da napravim rastvor 0.1 mol HCI-a, Hvala unaprijed.
Esad Dizdarevic
07.10.2009
3645. Upotreba izotopa u medicini i prirodi?
ana leškovic
08.10.2009
3644. opiši i približno odredi obujam jedne kapi vode
Maja Pajtak
06.10.2009
3643. može te mi molim vas nešto reći o prociju, deuteriju, triciju????.Npr:(Z, N(p),N(e).)molim vas...!!!!
mihaela barać
03.10.2009
3642. Što je to frakcijska destilacija, a što vakuum-destilacija
Dominik Vukošić
04.10.2009
3641. Primjena izotopa i izobara u medicini?
Matea
04.10.2009
3640. Zdravo svima,molim da mi odgovorite sto je nisador,vezano sa poslovima oko bakra,Cu,ne znam dobro nas jezik ,oprostite na greske,koja je formula i kako se jos zove ta smjesa.Hvala unaprijed.
Lana Matic
03.10.2009
3639. Pozdrav! Evo imam jedno vrlo kratko pitanje: Izračunaj masu 51,7 ml žive. Gustoća žive iznosi 13,6 g/cm3. Znam formulu za masu, ali neznam kako da izračunam volumen koji mi je potreban kako bih mogla izračunati masu. Unaprijed HVALA
Ivana Bilić
01.10.2009
3638. Imam jedno pitanje i bila bih vam jako zahvalna ukoliko mi odgovorite na nj. Za domaću zadaću trebamo napisati i obrazložiti kako dobivamo karbonatnu kiselinu (H2CO3) i kako dobivamo fosfatnu kiselinu (H3PO4). Pfofesorica nam je jedino natuknula da trebamo zapaliti jedan nemetal. Budući da uopće nemam ideju kako bih dobila te kiseline, nadala sam se da ćete mi pomoći. Veliko hvala, Dora.
Dora Matić
01.10.2009
3637. Dakle, radim seminar iz kemije na temu "Metanol i etanol" i pronašla sam materijal na internetu. Problem je u tome što je materijal na eng. jeziku i moram ga prevoditi. Zapravo to i nije neki problem, ali stalno nailazim na pojam SYNTHESIS GAS i ne znam kako da to prevedem. Molila bih vas za pomoć, ako znate prevest ovaj pojam ili ako znate neki stranicu na kojoj bih mogla naći materijal na hrv. jeziku. Unaprijed zahvaljujem! Nela
Nela Bjedov