Na ovim stranicama nalaze se odgovori vezani uz pitanja koje postave svi zainteresirani kao i sažetak tema koje su obrađivane kroz diskusijske liste.

Unesite pojam za pretraživanje pitanja i odgovora:

750. Zašto nema Nobelove nagrade za matematiku? Molim da mi što prije odgovorite!!!
Megi
10.02.2003
749. Ovako, jucer sam imao opcinsko natjecanje (8. razred) i uocio da su testovi neobicno slicni (zapravo TOTALNO ISTI) onima koje imate ovdje u arhivi --> http://www.autoteka.com/eskola/kem/susreti_zad1.php3?sif=54 U cemu je stvar? Pa jesu li svi testovi na opcinskim natjecanjima jednaki ili se svake godine, zbog nekih razloga, zupanije samo mjenjaju za testove :) (nisam iz Zagreba), ili je doslo do greske? Samo da spomenem da nemam nista protiv toga... ;)
I.L.
15.02.2003
748. Evo samo da se javim sa rezultatima općinskog(kojeg nisam baš najbolje napisala), imam 36.5 bodova na drugom mjestu, pa me zanima imam li šanse za prolazak na županijsko !!! Pozdrav !!!
Marta Klepić
15.02.2003
747. Molim vas ako ste u mogucnosti da napisete i posaljete referat o vodi (H2O).
Anja Savic
19.02.2003
746. kako reagira kalcijev-oksid s vodom, sumporov-trioksid s vodom, krom-oksid s vodom,te olovo-acetat s vodom? hvala
ema weigand
17.02.2003
745. mozete li reci nesto o napoleonu bonaparte?
merjem katerji
19.02.2003
744. Pohvaljujem Vašu stranicu. Puno pomaže meni i mojim učenicima u radu. Dobro je što se mogu naći testovi s prošlih natjecanja tako da djeca mogu vježbati zadatke, a i meni koristi za pripremu učenika.Kada se očekuje popis učenika koji idu na Županijsko natjecanje i na kojoj stranici je to moguće vidjeti? Pozdrav! prof. Vranković
Margita Vranković
18.02.2003
743. Kada ćete objaviti rezultate sa općinskih natjecanja 2003 g.?
Mario Komljenović
18.02.2003
742. Vidiš baš sam razmišljao o ovome što je Zdravka rekla, ali to je vjerojatno istina jer ih ide dosta a kolko sam čuo u Zagrebu su bila samo dva općinska, a na drugomu je 13. imao 25 bodova, pa ovisi kako će bit raspoloženi! Ali ti Zdravka se netrebaš brinut za sebe :-)! A nadam se da ni ja.......
17.02.2003
741. Imam jedan jako veliki problem!Odlučila sam se javiti Vama iako nisam sigurna da mi možete puno pomoći,naime,ja sam za maturalnu radnju dobila "tehnološki proces dobivanja travarice" no vinarija u kojoj sam trebala raditi taj maturalni rad ni pod koju cijenu mi ne žele pomoći jer ne žele izdati svoju poslovnu tajnu!Zato bih Vas molila ako me možete uputiti gdje da tražim literaturu?Unaprijed HVALA
Marina Stipić
16.02.2003
740. Hej! kako ste? U vezi s opcinskim natjecanjem: je li istina da ce oni s 25 bodova i vise ici na zupanijsko? I koje sve gradivo trebamo znati za zupanijsko? Thankes! Zelim pozdraviti prof.Judasa i sve ostale profesore koji se ovdje trude objasniti kemiju. Ovo sto radite je super! I jedan veliki pozdrav Tomislavu, Filipu i dvjema Petrama iz Varazdina. Filipe: lijepo od tebe sto si se sjetio. :) :* By!
Zdravka Kucijan
16.02.2003
739. kakve su to planarne molekule?
marko
738. Hvala na odgovoru i molim Cofi-a da mi se javi!! ICQ-247597364
15.02.2003
737. Što znači A, tj. kad u zadatku pise da je dijagonala duga 6,17 A??? K(g)->K+(g) + e- zasto je to endotermna promjena!? HVALA
Petar Špoljar
13.02.2003
736. šta so to Y polimeraze i Dbh proteini, kakva je njihova uloga.Hvala vam puno!
klara repovz
03.12.2002
735. Molim Vas da mi odgovorite na pitanje Malapradi reakcija,što je ona ustvari,za koje je kemijske spojeve karakteristična, karakteristične reakcije. Unaprijed zahvaljujem! Saša Musa ,prof.
Saša Musa
31.05.2002
734. o-vako :-)) htio bih se ovim putem zahvaliti svim ucenicima 8. razreda koji su sudjelovali na drzavnom natjecanju :-)) fakat je bila prava konkurencija, nacija koja stvarno zna i voli kemiju... organizacija je bila OK, zadaci OK, jedino mi se nije svidjelo ponavljanje jednog zadatka (ili se varam?) u testu za 7. razred... Jest da je zadatak stvarno fora itd., ali... Imam neki feeling da je to malce nepravedno prema nama koji smo se i prosle godine natjecali... I da, pozdravljam gospona Judasa, gospona Vargu, te klapu s natjecanja (Tri Petre (TM), Zdravku, Vedrana, Tomislava i Damjana :-))... I zelio bih jos mnogo takvih DNKova... :-)) P.S. Jel moguce kako ocistit mrlju na kozi/noktima nastalu djelovanjem AgNO3?? :-)))))))))))
Cofi
17.05.2002
733. Jučer je bilo općinsko! Bio sam 5.! Nisam prezadovoljan, ali naspram onome što sam učio...... Imam par pitanja: 1. Državna komisija pregledava samo županijske testove, jel tako?? Nako mi je rekao i da školsko i općinsko. Nije valjda! 2. Koje su sve knjige odobrene od ministarstva za prvi razred? 3. Di je županijsko(gradsko) u Zagrebu? 4. Kolko ih smijete ovo godine pozvat na državno? 5.Imao sam 39.5 bodova, valjda će bit dovoljno za županijsko(gradsko)?! :-/
15.02.2003
732. MOŽETELI MI REĆI SVE O NAFTI.(KEMIJSKI SASTAV,DOBIVANJE,KREKING PROCES,PRERADA NAFTE,FRAKCIONA DESTILACIJA I NEŠTO O SIROVOM BENZINU.ZA 2h.
SENAD MUSTAJBEGOVIĆ
10.02.2003
731. Nisam Vam se duuugo,duuugo javljala !!! No evo i par riječi od mene prije nego krenu natjecanja ! Koliki je bodovni prag za županijsko ? Unaprijed hvala na odgovoru, s puuuno pozdrava iz Petrinje od Marte i njene profke !!!!!
Marta Klepić
12.02.2003

Vrlo često postavljana su pitanja koja u većoj ili manjoj mjeri zadiru u svojstva vezana uz periodičku tablicu elemenata. Odgovor na pitanja te tematike možete naći u stručnom radu pod naslovom:

Temeljne karakteristike periodičke tablice elemenata