Ime i prezime: Marina Stipić epsonka_1@yahoo.com

Marina, proizvodnja travarice u osnovi je povezana s tehnologijom proizvodnje rakije koja će služiti kao osnova, a u drugom koraku o odabiru trava te vremenu i načinu ekstrakcije tvari iz njih. Mislim da su gospoda iz vinarije malo previše paranoična jer su ti mogli reći dovoljno općih stvari od kojih bi ti imala koristi, a oni ne bi imali štete. No, što je tu je. Google pretraživačem načini pretraživanje hrvatskih stranica s rječju travarica i ja vjerujem da ćeš se snaći s tim podacima. Osim toga piši o destilaciji rakije kako lozove, tako i šljivove, mareličine, jabukovače i ostalih. Raspitaj se kod ljudi koji to znaju, imaju vinograde i/ili voćnjake i destiliraju rakiju. Također se pozabavi teorijom destilacije i stranica kao u priči.

Pozdrav.

P.S.

Nemoj previše konzumirati. :))

Odgovorio: Nenad Judaš   judas@chem.pmf.hr