Na ovim stranicama nalaze se odgovori vezani uz pitanja koje postave svi zainteresirani kao i sažetak tema koje su obrađivane kroz diskusijske liste.

Unesite pojam za pretraživanje pitanja i odgovora:

1746. zar je to moguće?moja karijera mladog znanstvenika je toliko uznapredovala?zar ste tom predavaču pričali o meni i mojim oštroumnim pokusima?hoćete li me upoznati s njim?ne mogu vjerovati da me on osobno poziva na tako uvaženo predavanje.molim vas recite mi da ne sanjam ili je to neka neslana šala....ma nije!!!
14.09.2004
1745. prvo,zanima me što je to pasterova pipeta ,kako izgleda(molim sliku) ,i čemu služi. hvala puno. drugo,molim vas da mi kažete da li bih i ja mogao doći na predavanje o sintezi ciljnih molekula(na vašoj home stranici)ili je to samo za odabrane goste .molim odgovor do četvrka.ako mi ne odgovorite ja idem pa šta bilo da bilo...hvala najljepša
13.09.2004
1744. zanima me mogu li dobiti malo više informacija o atomu i česticama?
željka habek
12.09.2004
1743. Konkretno sam mislio na čišćenje epruvete u kojoj sam grijao ureu. Koji su boja, talište, vrelište, pogodna otapala, postojanost pri višoj temperaturi i inertnost/reaktivnost cijanurne kiseline? U čemu je sve topljiv biuret?
Ivica Cvrtila
12.09.2004
1742. GDJE SE SVE KORISTE IZOTOPI?
NEVEN FRKOVIĆ
11.09.2004
1741. Napišite mi nešto o instrumentalnoj analizi organskih spojeva. unaprijed hvala!
matija komin
12.09.2004
1740. relativna gustoća smjese sumporovog(IV)oksida i dusika prema zraku iznosi 1.526 ,koliki su množinski udjeli dusika i sumpor(IV)oksida? molim pomoć,STALNO dobijam krive rezultate,sad mislim da sam ga konačno dobro postavila i opet krivo,vise nemam ideja..
inga kovačević
12.09.2004
1739. Zanima me da li je netko barem teoretski pratio nastanak dioksina kod spontanih požara (sumski, poljoprivredni objekti, stanovi, poslovni prostori...)kada gore materijali koji u svom sastavu imaju klor ili su tretirani klorom? Zatim me interesira priblizno sam proces stvaranja dioksina i kolike su doze stetne i koje posljedice te doze izazivaju? Obrazlozenje! Vatrogasci u svom radnom vijeku cesto su izlozeni materijalima koji gore na raznim temperaturama i koji u svom sastavu imaju klor. Neminovno je da se u takovim situacijama razvija dioksin u nekim odredjenim kolicinama. Kako je radni vijek profesionalnog vatrogasca prilicno dug, zanima me koliki postoji rizik da nakon 20-tak godina rada vatrogasac oboli od štetnog utjecaja dioksina? Hvala, Oliver!
Oliver Remenar
11.09.2004
1738. Kako ću dopuniti i izjednačiti slijedeće jednadžbe: CaCO3 + HCl → ________ + CO2 + ________ ________ + H2O → KOH + H2 NH3 + _______ → NH4OH
stjepan klanac
03.09.2004
1737. Koje su temprerature vrelišta i tališta uree pri atmosferskom tlaku? Što se dalje događa s biuretom koji nastane zagrijavanjem uree ako se nastavi zagrijavati? Znate li koju učinkovitiju metodu od ribanja da se počisti epruveta?
Ivica Cvrtila
08.09.2004
1736. Muči me jedan zad. i nadam se da mi vi možete pomoći. Molekula nekog spoja građena je od jednog atoma dušika i jednog atoma nekog drugog elementa. Masa dušika čini 46,7 % mase molekule. a) Odredi koji je drugi element u navedenom spoju. b) Koja je formula spoja? c) Gubitkom jednog elektrona molekula postaje poliatomni ion. Napiši formulu. d) Izračunaj broj elektrona u nastalom ionu.
mario kozić
08.09.2004
1735. Možete li jednadžbom prikazati proces plavljenja cjevčica klobuka Gorkog vrganja (Boletus albidus)?
Domagoj Baretić
16.08.2004
1734. Ovaj zadatak me malo zbunjuje. Nadam se da mi vi možete nešto pojasniti. Neka homogena smjesa sadrži dvije obojene tvari X i Y. Papirnom kromatografijom, s vodom kao otapalom, dobiven je kromatogram koji je sadržavao samo tvar X. Kromatogram razvijen s acetonom sadržavao je samo tvar Y, dok su uz alkohol kromatografski razlučene obje tvari X i Y. Uzevši u obzir te navode zaokruži točnu tvrdnju: A) tvar X je topljiva u alkoholu, a Y nije B) tvar Y je topljiva u vodi, a X nije C) tvar Y je topljiva u vodi, a netopljiva u acetonu D) tvar X je topljiva u alkoholu a netopljiva u acetonu E) obje tvari X i Y topljive su u acetonu
Lana Modrić
03.09.2004
1733. Bok! Mene zanima: Koji atomi oksidiraju i kako to možemo znati? Koje je agregatno stanje amonijeva klorida i kako možemo znati u kojem je ag. stanju neki kem. spoj?
Martina Glavan
03.09.2004
1732. Koji spoj nastaje gorenjem fosfora? Je li kovalentna veza elektrostatske prirode?
Marina Pavić
03.09.2004
1731. Koji je sastav lužine i jer ju mogu napraviti kod kuće ? ? ? ?
Zvonimir Borovac
06.09.2004
1730. Kako se izračunava valencija?
igor ahac
07.09.2004
1729. recite mi molim vas što je to mono etilen glikol i čemu služi
06.09.2004
1728. Možete li mi reći točnu formulu ASPIRINA (lijeka)?
Ivana Spevak
06.09.2004
1727. Pozdrav! Između molekula HCl i H2O nastaju vodikove veze. Kad kisik privlači vodik iz klorovodika nastane oksonijev ion. Je li to primjer za tautomerizmički mehanizam (nadam se da sam dobro prevela tautomerismic...)? Hvala :)
Tamara Vasilj