Zanima me da li je netko barem teoretski pratio nastanak dioksina kod spontanih požara (sumski, poljoprivredni objekti, stanovi, poslovni prostori...)kada gore materijali koji u svom sastavu imaju klor ili su tretirani klorom? Zatim me interesira priblizno sam proces stvaranja dioksina i kolike su doze stetne i koje posljedice te doze izazivaju? Obrazlozenje! Vatrogasci u svom radnom vijeku cesto su izlozeni materijalima koji gore na raznim temperaturama i koji u svom sastavu imaju klor. Neminovno je da se u takovim situacijama razvija dioksin u nekim odredjenim kolicinama. Kako je radni vijek profesionalnog vatrogasca prilicno dug, zanima me koliki postoji rizik da nakon 20-tak godina rada vatrogasac oboli od štetnog utjecaja dioksina? Hvala, Oliver!

Ime i prezime: Oliver Remenar oremenar@inet.hr

Odgovore na sva ta pitanja (i mnoga druga) možeš pronaći na Internetu slijedeći poveznice (linkove) sa ove stranice. Nadam se da ti engleski nije problem. Pozdrav,

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr