Na ovim stranicama nalaze se odgovori vezani uz pitanja koje postave svi zainteresirani kao i sažetak tema koje su obrađivane kroz diskusijske liste.

Unesite pojam za pretraživanje pitanja i odgovora:

2246. Što je to resublimacija,vrelište,talište, ledište?????
Antonija Lacković
26.09.2005
2245. Tko je otkrio fuleren?
Sanja Čučković
27.09.2005
2244. Molim da mi pomognete u izradi referata na temu "Metalne veze" sve što sam do sad našla na tu temu su bazične informacije trebale bi mi više detaljnije (strucniji) podaci. Zahvaljujem unapred Karla
Karla Bosiljevac
26.09.2005
2243. Jeli istina da kada se zlato zapali (na koji god način), njegove pare odlaze u drugu dimenziju? To sam čuo u jednoj tv emisiji.
Željko Stanić
27.09.2005
2242. pisem seminarski rad iz kemije. tema je zeljezo.znate li mozda gdje na internetu naci sta o zeljezu? i mozete li mi preporuciti u kakvim knjogama da trazit? molim vas,preporucite mi kako napisat.prvi put pisem seminarski rad,i nitko ne zna kako mi pomoc.unaprijed hvala
ana stela ciklic
15.09.2005
2241. Za domaći imam napisati jednadžbu ova dva spoja dobivena sintezom!! aluminij+kisik aluminij+klor Molim vas da mi ih napišete pa da vidim jesam li točno riješila!
Marijana
11.09.2005
2240. možete li mi molim vas reći podatke kako da dobijem sve o kemiji kraće rečeno (POVJESNI RAZVOJ KEMIJE)?
brigita ćošković
10.09.2005
2239. Je li razdvajanje tvari iz homogenih smjesa fizikalna ili kemijska promjena (ili ovisi od slučaja do slučaja)?
Nina Norić
12.09.2005
2238. KOJE SU TO HOMOGENE I HETEROGENE SMJESE?HVALA
mia matic
11.09.2005
2237. molila bi vas da mi pomognete oko jednog zadata! ako nije preveliki problem napisite mi redoks po stupnjevima... kako se na mangan(IV)-oksid djeluje kloridno kiselinom razvija se elementarni klor, a u otopini zaostaje mangan(II)-klorid. izracunajte koliko se grama mangan(II)-oksida reducira jednim molom kloridne kis!
Kristina Kurnik
30.08.2005
2236. Pozdrav! Jel mi može netko konačno reći što će biti sa kemjskom radionicom koja je bila prije u savskoj.Dal se to seli na Horvatovac,il toga više nema...Molim vas da mi netko javi!Pitajte Vrkija,Sikiricu...
Siniša Habazin
30.08.2005
2235. Hey..danas na satu biologije govorili smo o nukleinskim kiselinama gdje je moj prijatelj(Biba) postavio pitanje profesorici da li zna kolike su pH vrijednosti DNK i RNA i ona nije znala,da li vi možda znate ili možete izračunati?....hvala unaprijed..
Levak
06.09.2005
2234. MOLIM VAS DA MI NAPIŠETE NEŠTO O KEMIJI I O POZNATIM KEMIČARIMA U POVIJESTI
filip laco
06.09.2005
2233. Hoće li se etanol oksidirati u etanal ako se miješa sa zrakom?
Ivica Cvrtila
08.09.2005
2232. da li postoji neki ljiek koji bi umanjio posljedice djelovanja Taxola na kosti-tj.smanjio njegovo neurološko djelovanje na prste nogu i ruku koji trnu i bole tijekom uzimanja taxola
luka šimić
30.08.2005
2231. mene zanima koji je (su) najsmrtonosniji otrovi za covjeka? negdje sam citao da je to cijanid, postoje li jos koji i kako oni djeluju, u kojem roku? da li ih ima u vodi i moze li nas to ubiti?
Marko Marić
29.08.2005
2230. Zanima me je li bolje dietil eter čuvati u zamrzivaču nego u hladnjaku ? Moj stoji u zamrzivaču već 2 tjedna i nije se zamrznuo.Ja mislim da je tak dobro i da eteru neće biti ništa jer on tako uopće ne isparava a vjerojatno se koči nastajanje eksplozivnih peroksida.Molim vaše mišljenje ! Hvala!
Siniša Habazin
24.07.2005
2229. Molio bi da mi pomognete odgonetnuti identitet jedne supstance. Otapanjem veštačkog džubriva u vodi dobio sam zasićenu rastvorinu. Polaganim kristalizovanjem iz rastvora su se izlučili kristali prozirne do bele boje. Koja se tvar iskristalizovala ako sam koristio NPK veštačko džubrivo? Hvala
Milutin Vojeslavljević
14.07.2005
2228. Dali NaCl može iz otopine kristalizirati u nekom drugom obliku (da nije kocka) ako npr. u otopinu dodamo neku drugu tvar? Koja tvar bi bila pogodna ako je postupak moguć?
Ivica Mandekić
14.07.2005
2227. Poštovani Oprostite vidim da vi odgovarate na pitanja školaraca,ipak vas molim da me posavjetujete. Ove god. sam prvi put posadila malo povrća.Želim da to bude na prirodan način, ali baš nešto i ne uspjevam u tome.Listovi krastavaca su dobili najprije žute pjege pa požutili mali plodići su se sasušili, iako je biljka bila u visokom cvatu, tako su i mahune oboljele. Sad sam ponovo posadila krastavce i mahune pa me zanima šćim bi to zaštitila a da nebude kemija, i da bude uspješno.Bila sam napravila prirodnu zaštitu od listova rajćice te kopra, stim sam špricala ali je bilo bez uspjeha.Neki me savjetuju da nšpricam nekim bakrenim krečom (kao da se radi o plamenjači).Dali je taj bakreni kreč štetan, molim za savjet hvala.
zrinka zuber
12.07.2005

Vrlo često postavljana su pitanja koja u većoj ili manjoj mjeri zadiru u svojstva vezana uz periodičku tablicu elemenata. Odgovor na pitanja te tematike možete naći u stručnom radu pod naslovom:

Temeljne karakteristike periodičke tablice elemenata