Poštovani Oprostite vidim da vi odgovarate na pitanja školaraca,ipak vas molim da me posavjetujete. Ove god. sam prvi put posadila malo povrća.Želim da to bude na prirodan način, ali baš nešto i ne uspjevam u tome.Listovi krastavaca su dobili najprije žute pjege pa požutili mali plodići su se sasušili, iako je biljka bila u visokom cvatu, tako su i mahune oboljele. Sad sam ponovo posadila krastavce i mahune pa me zanima šćim bi to zaštitila a da nebude kemija, i da bude uspješno.Bila sam napravila prirodnu zaštitu od listova rajćice te kopra, stim sam špricala ali je bilo bez uspjeha.Neki me savjetuju da nšpricam nekim bakrenim krečom (kao da se radi o plamenjači).Dali je taj bakreni kreč štetan, molim za savjet hvala.

Ime i prezime: zrinka zuber zrinka.zuber@sb.htnet.hr

Nažalost, ja ne znam odgovoriti na Vaše pitanje, ali Vam mogu savjetovati da pitate nekoga tko se razumije u agronomiju. Siguran sam da netko od vaših prijatelja i prijateljica ili njihove djece studira ili je studirao agronomiju, a oni bi trebali znati odgovoriti na Vaše pitanje. Pozdrav,

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr