Na ovim stranicama nalaze se odgovori vezani uz pitanja koje postave svi zainteresirani kao i sažetak tema koje su obrađivane kroz diskusijske liste.

Unesite pojam za pretraživanje pitanja i odgovora:

354. Interesira me po kom se principu koenzimi reduciraju prilikom primanja H atoma (zbog cega), te i da li se pri objasnjavanju toga moze uvoditi podjela na Hidridne anione i elektrone.Koji hemijski sustav prilikom oksido-reducirajucih procesa prima koji dio, te zasto? Hvala unaprijed.
Zoran Vujicic
14.03.2002
353. Molim vas možete mi reći koji su elementi nemetali. Znam da je glupo pitanje, ali na svakom je periodnom drugačije označeno! Hvala.
Maynard
14.03.2002
352. od čega potječe boja, odnosno koja je to tvar koja se izvodi nakom prvog kuhanja koprive
sven stojanović
05.04.2002
351. Molim vas ukratko nešto o kristalima (najvažnije), ako može koja slika i zanimljivost (npr. najveći dijamant na svijetu).Drugo pitanje: ima li u Zagrebu kakvo društvo mladih kemičara i postoji li časopis s kemijskim zadacima i zanimljivim člancima kao što je MFL za fiziku...HVALA!
tomislav kokotović
25.03.2002
350. Zamoila bih Vas da mi odgovorite na moje pitanje. Pitanje glasi: "Kojom vezom povezati tj. spojiti prijelazne elemente periodnog sustava ? " Unaprijed zahvaljujem!
Irena Tot
04.04.2002
349. oprostite,nikako nisam mogla naci nesto ovako pametno u vezi hrvatskog jezika ? imam par pitanja a ne znam kome i kako da ih postavim pa ako mi mozete pomoci pomozite hvala ANA
ana uskok
04.04.2002
348. Pozdrav. Ovdje Renata Ruić, profesorica koja je zadala Tomislavu Lovrinovu radnju "Avogadrov zakon", povodom čega vam se i sam javio. Tomislav i ja želimo naći odgovor na osnovu čega je Avogadro ustvrdio - različiti plinovi imaju (pri istom tlaku i temperaturi) isti broj čestica. Znam da je svoju hipotezu bazirao na zakonu o stalnim volumnim omjerima, no čini mi se da se tu nalazi dovoljan ali ne i nužan uvijet. Postoji li još nešto na osnovu čega je mogao doći do takvog zaključka a što se ne spominje u Filipoviću i Lipanoviću? Hvala na utrošenom vremenu.
Renata Ruić
25.03.2002
347. Puno hvala na odgovoru!I sad bih još Vas zamolila da saznate koji je to zadatak bio presudan!Pozdrav!
Tamara Pavić
03.04.2002
346. Možete li mi poslati sve vezano uz estere, alkohole i karboksilne kiseline + slike.Hvala unaprijed.
Mario Zirdum
29.03.2002
345. Hello!Mozete mi,molim vas,reci gdje mogu naci neke nove zadatke za vjezbu?Zadatke iz rb. sam rijesila , ali neznam dali je potrebno rijesavati i ostale rb.,posto su zadaci vise manje slicni.Treba mi nesto za mozganje.Postoje li zadaci koji poticu na razmisljanje i gdje ih mogu potraziti??Thanks!
Nives Klepec
31.03.2002
344. molim vas da li mi možete objasniti ionsku vezu?
Marko Kurz
26.03.2002
343. Kao prvo hvala na odgovoru.Trebale bi mi jos dvije usluge ako nije problem..Ako mogu dobit informaciju koliko sam imao bodova i koliki je bio prag za drzavno?I gdje bi mogo naci informacije vezane za pokus,jer imam ne bas ugodna iskustva pa bi ove godine htio nesto originalno izvesti...Puno hvala
luka pavic
30.03.2002
342. Mozete li mi molim vas dati nekoliko adresa na kojima bih mogao pronaci pokuse primjerene skolskom gradivu(jer clanovi komisije postavljaju pitanja vezana uz pokus)? Ne nesto jako komplicirano,ali efektno da se svidi komisiji i nesto sto se ne izvodi bas cesto, nije opce poznato. Treba mi HITNO za drzavno natjecanje.Molim vas odgovorite mi e-mailom da konkurenti ne citaju.haha. Thanks unaprijed!!!
VELJKO
02.04.2002
341. sve o aluminiju
NIKOLA MIHETEC
30.03.2002
340. Idem na državno natjecanje iz kemije, ali me zanima tko je iz 1. razreda imao najviše bodova na županijskom! Molim Vas da mi odgovorite! Hvala unaprijed!
Tomislav Pažur
29.03.2002
339. Imam jedno važno pitanje.Zamolila bih Vas objašnjenje zbog čega nisam pozvana na državno natjecanje,unatoč tome što sam osvojila prvo mjesto na županiji?Naime drugo plasirana je pozvana,a ja ne!Hvala!
Tamara Pavić
29.03.2002
338. Sestrična mi je dala pribor za kemiju ali mi fale kemikalije i još neki pribor, zanima me gdi mogu nabaviti taj pribor i kemikalije. (živim u varaždinskoj županiji) Hvala!
Bojan Marković
29.03.2002
337. Postoji li ijedna web stranica na kojoj mogu naći sliku ASTATA?Ako ne,recite zašto.Hvala.
MarkoViskic
29.03.2002
336. KOLIKO SU PLITVIČKA JEZERA ZAPRAVO UGROŽENA I POSTOJE LI KEKVI ZAKONI KOLIMA SE SPRIJEČAVA NJIHOVO UGROŽAVANJE?
sonja Babić
14.03.2002
335. Možete li mi, molim vas, objasniti na kojem zadatku i zašto su mi umanjeni bodovi?
Katja Trinajstić
28.03.2002

Vrlo često postavljana su pitanja koja u većoj ili manjoj mjeri zadiru u svojstva vezana uz periodičku tablicu elemenata. Odgovor na pitanja te tematike možete naći u stručnom radu pod naslovom:

Temeljne karakteristike periodičke tablice elemenata