Pozdrav !!!!! Mozete li mi na sto jednostavniji način objasniti metabolizam glukoze i Krebsov ciklus limunske kiseline !!!????? Unaprijed zahvalan

Ime i prezime: Emin Kasić eminkasic@msn.com

To su dva oveća poglavlja biokemije. Ja sam u svoje vrijeme uzeo Lehningera (većina ljudi Stryera) pa učio. Isto preporučam i tebi. Ako ti nedostaje ideje za smisleno tih nizova reakcija, uzmi oveći komad papira i skiciraj si reakcije. Kad zapamtiš što se zbiva, možeš si dodavati imena spojeva (ili formule, ako ti je kojim slučajem lakše pamtiti imena od formula), bitne enzime i detalje reakcija. Inače ne vidim što bi tu pojednostavnio. Reakcije nisu komplicirane, samo ih ima puno, ali takav je život (ne kao lirski motiv, već kao prirodni fenomen).

Odgovorio: Ivica Cvrtila   icvrtila@chem.pmf.hr