gdje mogu očekivati korištenje izotopa?molim vas da mi odgovorite.hitno je!unaprijed hvala!

Ime i prezime: ana paula

Posvuda (u kemiji, medicini, arheologiji, sigurnosti, ratu, ...). Na koje izotope misliš?

Kako su izotopi naprosto atomi određenog masenog broja, njihova upotreba je podskup upotrebe elemenata općenito tako da bi se pitanje moglo i transformirati u općenitije (uporabui elemenata, a i spojeva). No, daleko je vjerojatnije da je pitanje jednostavno loše postavljeno, možda i krivnjom profesora. U tom slučaju preporučam upotrebu tražilice jer se na srodna pitanja već mnogiput odgovaralo. Sve što treba je utipkati u tražilicu riječ "izotop" i malo probrati po odgovorima. Ispostavi li se da nema korisnih, kaži što te točno zanima kako ne bismo opet uzalud lutali u traženju smisla.

Odgovorio: Ivica Cvrtila   icvrtila@chem.pmf.hr