http://eskola.chem.pmf.hr/susreti_zad1.php3?sif=22 Dobili smo ovakav listić za rješavanje, a ja to baš i ne znam. Ima li na vašoj stranici možda to rješeno (ja nikako ne mogu naći) ili ako mi možete reći samo 15: a (ali treba mi i jednadžba) ,b,c,d,e,f Hvala.:) I hitno je.

Ime i prezime: Elena Cindrić elenacindric@msn.com

Bilo bi puno bolje da napišeš koji te zadatak zanima, nego da svatko tko pogleda ovaj odgovor mora tražiti taj zadatak (rješenja, koliko znam, nemamo ovdje).
Također, sama konstantacija vlastitog neznanja obično nije pretjerano korisnom informacijom. Bolje je kad se kaže što točno nije jasno.
Također, hitnost nam malo znači.

Vodikov peroksid je razmjerno labilan spoj, a mnogi spojevi će njegov raspad na kisik i vodu ubrzati. Manganov dioksid iz tog raspada (kojeg je sâm ubrzao) izađe kakav je i prije bio, samo nešto mokriji, što će ga svrstati u nećurećištojersetoučiuškoli. Konačni volumen lako je očitati iz tablice, a nedostatak promjena obično znači da se ništa ne događa. Ako se prije doga jest nešto događalo, može se zaključiti da se zbilo sve što se mislilo zbiti. Dinamika promjene lako se vidi iz grafa, a njega opet nije teško nacrtati.

Odgovorio: Ivica Cvrtila   icvrtila@chem.pmf.hr