treba mi hitno seminarski iz anorganeke hemije...tema mi je "esteri" ....nigdje nista ne mogu da pronadjem, ukoliko imate nesto vezano za ovu temu bila bih vam jako zahvalna ako biste mi to prosljedili....hvala unaprijed :D

Ime i prezime: mirela bla bla¸¸ mirela-miky@hotmail.com

Umjesto odgovora, par opaski koje bi ti možda mogle biti od koristi:

Očekujemo od postavljačâ pitanjâ da se potpišu. S razlogom, jer potpisana pitanja često budu znatno suvislija.

Ne pišemo gotove referate, zadaće, seminarske radove ili što god da je zadatak učenikâ ili studenata. Možemo tek dati kakvu sugestiju, uputu ili informaciju o tomu gdje naći korisnu literaturu ili kako riješiti zadatak.

Esteri ne spadaju u anorgansku kemiju. Nikada i nisu, i svi mi to dobro znamo.

Nemoć pri nalaženju potrebnih, a inače lako dostupnih podataka nemoć je volje, a ne uma. Drugim riječima, uz minimalnu količinu truda lako ćeš pronaći što tražiš. Možda ne gotov referat, ali sigurno obilje podataka. Svakako treba prvo početi od udžbenikâ kemije, što starijih i fakultetskijih, to boljih. Iza toga imaš svemoćni Internet s tražilicama i Wikipedijom. Ako i ne poznaješ engleski jezik, opet ima literature na južnoslavenskim jezicima pa ne vjerujem da ćeš ostati na suhom.

Odgovorio: Ivica Cvrtila   icvrtila@chem.pmf.hr