Možete li mi molim vas riješiti, napisati cijeli postupak i obrazloženje ovih triju zadataka! Unaprijed Vam hvala! 1) 18,7 litara plinske smjese sastoji se od kisika u ugljikova dioksida. Volumni udio ug. dioksida je 47%. Izračunaj volumen kisika. 2) U 1500 litara plinske smjese dušika i metana, volumni udio dušika je 37%. Izračunaj volumen metana. 3) Volumni udio metana u zemnom plinu iznosi 86,7%. Ako je volumen metan u zemnom plinu 1587 kubičnih centimetara, izračunaj volumen zemnog plina! To je to. Molim brz odgovor! Hvala još jedanput! :)))))))

Ime i prezime: Toni Klasić

Mogao bih, ali neću. (Jer sam zao. ^_^)

U jednom razredu je 60% djevojčica. Ako u razredu ima tridesetero djece, koliko ima dječaka?
Sjećam se da sam ovakve zadatke rješavao u šestom razredu osnovne, a nisam bio nikakav wunderkind. Tvoji su zadatci u principu jednaki, samo umjesto djece barataš sa kemijskim elementima.

Kao drugo, na e-školi ima pregršt riješenih zadataka slične tematike. Ako se poslužiš tražilicom naći ćeš ih sigurno nekoliko.

Odgovorio: Igor Huskić   ihuskic@chem.pmf.hr