Pozz,trebam da rjesim zadatak iz hemije!al prije trebam da otkrijem sta je kakav je spoj,kakve su mu osobine kako reaguje,reakcija ciklizacije,reaktivnost???on je bjel velik jak slabo rastvorljiv pun energije cuvar energije lahko svarljiv,polimer grupe1 jestiv a nekad ljepljiv??

Ime i prezime: Anel Kodric anel_mo@windowslive.com

Zamisli da za sebe tvrdim da imam slijedeće karakteristike:
Muškarac, u dvadesetim godinama, visok, smeđe kose, duboka gaza, prodorna pogleda, velike kalavosti, dozrijevam na suncu, krvna grupa AB, susretljiv, pupak, ponekad ljut. Bi li me mogao prepoznati na ulicama Zagreba?

Zacijelo si primjetio da su neki od epiteta kojima sam se opisao potpuno beskorisni, dok drugi pak uopće nemaju smisla.

Ja imam isti problem sa tvojim pitanjem. Smatram kako bi mlada osoba koja je dogurala do 4. razreda srednje škole trebala biti u stanju postaviti smisleno, koherentno pitanje koje na najbolji način izražava pitaočevu nedoumicu, koristeći se pritom taman pravom količinom interpunkcijskih znakova.

Dakle, lijepo molim da izraziš pitanje u razumljivom i općeprihvaćenom obliku, e kako bih ti mogao pomoći.

Odgovorio: Igor Huskić   ihuskic@chem.pmf.hr