Pozdrav! Maturant sam i slijedeće godine mislim upisati inžinjerski studij kemije na PMF-u u Zagrebu ili KTF-u u Splitu pa me zanima da li vi možda znate ima li u tom studijskom programu latinskog jezika? Jednu godinu latinskog imam odslušanu jer je na školi postojao Latinski kao izborni predmet za one koji bi dalje na fakultet pa da si olakšaju, ali sad sa drugom godinom imamo malih problema, još se ne zna dali će biti išta ili ništa. Hvala.

Ime i prezime: Nikola Bedeković nbedeko2@net.hr

Mogu sa sigurnošću reći da na PMF-u u Zagrebu ne postoji kolegij iz latinskog jezika, niti je latinski preduvjet za bilo kakav studijski program. Za KTF u Splitu ne znam, ali mislim da je veoma nevjerovatno da nude ili traže znanje latinskog.

Ako želiš pak učiti latinski za vrijeme studiranja, uvijek možeš upisati kolegij na Filozofskom fakultetu, budući da bolonjski proces dopušta takve kombinacije.

Odgovorio: Igor Huskić   ihuskic@chem.pmf.hr