molim vas do sutra ujutru da mi date rjesenje,vec sam vam jednom slao ovaj zadatak (prije nekoliko dana)ali niste mi odgovorili . Koliko zeljeza ima u 100 grama FeS i koliki je njegov procentalni odnos u spoju.koji je rezultat tacan za procenat ? 56 % ili 0.63 % .Odgovorite molim vas :)

Ime i prezime: ado aadnan.savic@live.com

Nijedan od odgovora koje si ponudio nije točan. Da si u drugom maknuo znak postotka ili umjesto decimalnog stavio cijeli broj, onda bi bio puno bliže točnoj brojci koja iznosi 64%.

Ako mi ne vjeruješ, možeš uzeti kalkulator i podijeliti relativnu atomsku masu željeza sa zbrojem relativnih atomskih masa željeza i sumpora. Tako ćeš sam riješiti zadatak.

Razlog što ti nitko nije prije odgovorio posljedica je pak toga da tražiš rješenje, a ne objašnjenje te toga što smo na slična pitanja već puno puta odgovarali.

Odgovorio: Ivica Cvrtila   icvrtila@chem.pmf.hr