pozdrav. znam da je ovo e škola kemija. ali trebala bi mi mala pomoć iz biologije. trebao bi napraviti neko istraživanje ali moram sam osmisliti o čemu će biti a ja nemam apsolutno nikakvu ideju. pa ako bi mi mogli dati samo neku ideju. bilokakvu. i da. još jedna stvar. da je moguće napraviti u tjedan dana. jer imamo samo tjedan dana vremena. hvala puno unaprijed.

Ime i prezime: Tomislav Lukić lukic_tomislav@yahoo.com

Postoji i e-škola biologije, samo što mi se čini da već neko vrijeme ne odgovaraju na pitanja.

Glede ideje, ne mogu ti puno pomoći samim prijedlozima (matematika u biologiji, albinizam cvjetova ljubičaste mrtve koprive, biljke koje parazitiraju na gljivama, ...), ali znam dvije metode koje obično daju rezultate.
Čitaj popularnoznanstvenu literaturu. Često se u časopisima i knjižicama nađe dobrih tema o kojima autori tek nešto dometnu, a imaju potencijala razviti se u nešto zanimljivo.
Kreći se po prirodi otvorenih očiju. Na svakom koraku možeš naletjeti na nešto zanimljivo i vrijedno istraživanja.

Glede vremena, tjedan dana je dovoljno (za manje stvari) ako ne počneš šestog.

Odgovorio: Ivica Cvrtila   icvrtila@chem.pmf.hr