Možete li mi molim vas objasniti ovo. 1. zašto je molekulska formula vodikova peroksida točna, h2o2, ako smo učili da indeks puta valencija 1. elementa mora biti jednaka indeksu puta valencija 2. elementa, a 2x1 nije isto kao 2x2 2.ne razumijem elektrolitičku disocijaciju kiselina. ako možete pokažite bar na dva primjera npr. h2so4 i h3po4

Ime i prezime: Borna Erceg borna_pijanist@hotmail.com

Zamisli slijedeću situaciju:
Ti i prijateljica izvodite pse u šetnju. Svatko ima po dvije ruke, dok svaki pas ima samo jedan povodac. Na koji način možete šetati tako da se vas dvoje držite za ruke, a da svatko vodi svog psa? (Vas dvoje ste kisici, psi su vodici, a ruke i povodci su valencije.)

Ima jedna latinska izreka koja kaže:,,Nulla regula sine exceptione,' što će reći da ne postoji pravilo bez izuzetaka. Kasnije ćeš naučiti da mnoge stvari koje si ranije naučio nisu baš ispravne.

Pokazat ću na jednom primjeru, malo razmisli i primjeni na ostale primjere.

H3PO4 + H2O -> H3O+ + H2PO4-
H2PO4- + H2O -> H3O+ + HPO42-