POZDRAV! MENE ZANIMA DALI MOŽE BITI ŠTA AKO SE KORISTI 80% OCTENA KISELINA KAKO BIH SE RIJEŠILI GLJIVICA NA NOGAMA????

Ime i prezime: martina balentović mbalentovic@ptfos.hr

Svakako će se gljivice gadno provesti, ali nećeš ni ti bolje jer octena esencija dosta lako prodire kroz kožu i onda radi rusvaj. Iako isprva ne bi ništa osjetila, koji sat po tretiranju možeš očekivati gadne duboke opekotine koje neće zacijeljeti nekoliko tjedana. Ako smatraš da je ta žrtva ipak malčice prevelika, preporučio bih nešto manje korozivno po kožu, poput razrijeđene otopine kalijevog permanganata, borne kiseline, razrijeđene otopine kalijevog disulfita (vinobrana) ili nekog drugog dezinficijensa.
Ako je ideja bila tvoja, smatraj se upozorenom. Ako pak nije, obavezno se pobrini da njezin tvorac ne načini kome kakvo zlo. Neuki ljudi i korozivne ili otrovne tvari su opasna kombinacija.

Odgovorio: Ivica Cvrtila   icvrtila@chem.pmf.hr