Molim vas ako mi možete napisati nešto o maslačnoj(butanskoj)kiselini.Imam seminarski rad na tu temu iz kemije za četvrtak,a na netu su informacije o masl.kis.jeko šture....pa vas molim da mi nešto više napišete o njoj......Unaprijed zahvalan...Ivan Tutić,4.a razred opće gimnazije u Pakracu.......

Ime i prezime: Ivan Tutić vntuti71@gmail.com

Dragi Ivane,

Mogli bismo da napišemo mnogo toga o maslačnoj kiselini, ali nećemo jer ne pišemo referate, nikada i nismo i svi to dobro znaju. Primjetit ćeš da smo potpuno indiferentni na tvoju potrebu za hitnoćom; trebao si se ranije početi spremati za seminar.

Možda ti pomogne informacija da se maslačna kiselina na engleski veli butyric acid. Ako potražiš taj pojam na internetu trebao bi dobiti pregršt informacija od kojih bi bar neke trebale biti od koristi. Sretno sa seminarom.

Odgovorio: Igor Huskić   ihuskic@chem.pmf.hr