Trovanje sumporovodikom?

Ime i prezime: Ivan Bagaric ino_tg@hotmail.com

Što te o trovanju sumporovodikom zanima? Kada i kako do njega dolazi? Koji su mu simptomi? Koja je letalna doza sumporovodika za čovjeka? Kako se liječi?

Kako bi mi pisanje svega toga oduzelo malo previše vremena, a i tada bi mi možda promaklo upravo ono što tebe zanima, predložio bih ti da se za početak konzultiraš s Wikipedijom (samo upiši "hydrogen sulfide"), a potom, ne nađeš li što si htio, slobodno nam se obrati s preciznijim pitanjem.

Pozdrav.

P.S.
Glagol je nositelj radnje u gotovo svakoj rečenici hrvatskoga jezika, pa ni upitne rečenice nisu iznimka. Stoga je postojanje glagola u pitanju preduvjet razumljivosti pitanja. Također pitanja u hrvatskomu jeziku vrlo često započinju upitnim riječima kao što su "što", "kako", "gdje", "kada", "zašto" i slično, a uvijek završavaju znakom "?". Primjere pitanja postavljenih u skladu s gramatikom hrvatskoga jezika možeš naći na početku ovoga teksta.

Odgovorio: Vladimir Stilinović   vstilinovic@chem.pmf.hr