1.Primer enzima katalizovane reakcije u farmakologiji 2.Navesti grupe enzima sa primerima (verovatno mi trebaju i reakcije) 3.Merenje aktivnosti dehidrogenaza i LDH 4.Aminooxidaze Zamolila bih vas za kompletna pitanja zato sto mi treba u sto kracem roku za ispit. HVALA

Ime i prezime: Aleksandra Pantovic ssandrazp@gmail.com

Draga Saša,
Budući da ste ipak studentica mislim da bi Vama bilo korisnije da se sami potrudite i nađete odgovore na ta pitanja. Pouzdano znam da odgovore možete pronaći u Lehningerovom "Principles of Biochemistry" ili u novom Stryeru. Internet je također koristan alat gdje možete naći, pod uvjetom da nemate problema s engleskim što pretpostavljam nije problem jednoj mladoj znanstvenici, odgovore na Vaša pitanja i još više. Za znanstvenika je iznimno važan samostalni rad i umijeće pretraživanja literature te smatram da će Vam ovo iskustvo biti od pomoći u budućem radu.

Nemojte što zamjeriti.

Odgovorio: Igor Huskić   ihuskic@chem.pmf.hr