Molim Vas za pomoć Kćer ima materijalni rad napisati sve o indikatorima no međutim po knjižnicama je to sve šturo i jako skraćeno. zanima nas općenito sve o indikatorima

Ime i prezime: mirjana blažeković mirjana.blazekovic@mmpi.hr

Jako je teško napisati "sve" o pojedinoj temi; prvenstveno iz razloga što rijetko tko zna "sve" o nečemu, a zatim jer bi to bilo vremenski nepraktično.
Generalno, indikatori su tvari koje signaliziraju da je došlo do kvalitativne ili kvantitativne promjene u sustavu u području njihove osjetljivosti.
Predložio bih da upišete riječ "indicators" u Google. Jedan od rezultata bi Vas sigurno trebao odvesti na Wikipediu gdje možete naći popis češćih pH indikatora i detalje o pojedinom indikatoru. Također možete naći i informacije o kompleksometrijskim i redoks indikatorima, te poveznice na druge stranice koje se bave istom temom. Ako budete imali nekakvih pitanja, upitajte nas ponovno pa ćemo vam pokušati pomoći. Sretno!

Odgovorio: Igor Huskić   ihuskic@chem.pmf.hr