Dobar dan! Jučer sam vam poslala pitanje. Kako mi je ovo prvi put,zanima me koliko trebam čekati odgovor.Meni treba danas.Pitanje je glasilo: Kako možemo dokazati vlagu u zraku? Zahvalna Dora.

Ime i prezime: Dora Josipović josipovic.dora@gmail.com

Nema jednoznačnog odgovora na pitanje koliko dugo treba čekati odgovor. Na neka pitanja odgovaramo praktički odmah (tj. unutar pola sata do sat vremena), na druga za dva-tri dana, na treća za tjedan dana, a na neka nikada. Na tvoje sam pitanje upravo odgovorio (odgovor možeš pronaći ovdje).

Kad odgovaramo na pitanja, prednost dajemo jasno i precizno postavljenim pitanjima srednje težine, dakle ne prelaganima (jer na njih se odgovori već nalaze u udžbeniku) i ne preteškima (jer ni mi ne znamo baš sve :-). Prednost također dajemo učenicima koji su se potpisali punim imenom i prezimenom.

Ne volimo nepotpisana i polupotpisana pitanja, ne volimo nejasna i nepismena pitanja, npr. ona koja započinju malim početnim slovom, koja su bez rečeničnih znakova, koja su čitava pisana VELIKIM SLOVIMA, koja sadrže previše uskličnika, upitnika i slično. Također, ljuti nas kada dobijemo pitanje na koje je već ranije odgovoreno, kada dobijemo dva, tri ili više pitanja u jednom, kada nas traže da napišemo SVE o nečemu (npr. "Napišite mi sve o ugljiku"), a načelno ne volimo ni računske zadatke, iako ponekad načinimo iznimku pa tu i tamo pokoji riješimo da se nađe kao koristan primjer. Pozdrav,

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr