Evo me opet.Mala olimpijada je testiranje najboljih kemičara Hrvatske od kojih samo 4 ide na međunarodnu olimpijadu iz kemije. Ove godina je nije bilo jer su neki(iz 3.razreda) odustali.Mislim da je sad jasnije. Hvala!

Ime i prezime: Trpimir radovan.geric@.kc.hinet.hr

Trpimire, na prvom sastanku Državnog povjerenstva za susret i natjecanje iz kemije, na jesen, biti će odgovoreno koga pozvati na pripreme za sljedeću olimpijadu. Obično sudjelovanje u pripremama ponudimo odeđenom broju učenika četvrtih i trećih razreda na temelju rezultata ostvarenih na proteklom državnom natjecanju (znači oni koji su ove godine bili drugi i treći razred). Ti se učenici sami odluče žele li sudjelovati u tome ili ne. S onima koji to žele organiziramo potrebne pripremne radnje. Da bi učenik mogao ići na međunarodnu olimpijadu uvjet je da u toj godini ostvari plasman na državno natjecanje iz kemije. Ekipa može imati maksimalno četiri natjecatelja te će u slučaju većeg broja kandidata daljnjim testiranjem biti odabrano četvero najboljih. Ekipa može imati i manje od tri člana. Nadam se da je ovo dovoljno jasno. Pozdrav.

Odgovorio: Nenad Judaš   judas@chem.pmf.hr