Koja je hipoteza pokusa-Oksidacija etanola u octenu kiselinu(Octenoo vrenje)? Hvala,Š.Z.

Ime i prezime: Šejla Zukić sejla_zukic_1994@hotmail.com

Ja ne znam i ne mogu znati koju ste vi hipotezu pokušali dokazati ili opovrgnuti izvođenjem pokusa Octeno vrenje. To je kao da me pitaš: "Mirko i Marko su otišli na nogometnu utakmicu da nešto provjere. Što su išli provjeriti?".

Riječ hipoteza znači pretpostavka. Hipoteza pokusa je mogla biti npr. da će pokus trajati dugo. Mogla je biti i da će učionica nakon pokusa smrdjeti po octu. Mogla je biti... što god ti padne na pamet. Tijekom pokusa promatrali ste što se događa i na temelju zapažanja hipotezu ste potvrdili ili odbacili.

Posavjetuj se s nastavnikom kemije ili s drugim učenicima koji su prisustvovali pripremi prije pokusa (i samom pokusu). Pozdrav,

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr