definiraj molarnu molekulu i dr naziv

Ime i prezime: antonela popović

Ja stvarno ne znam što bi to bila "molarna molekula". Pridjevom molarna u kemiji (i fizici) označujemo fizičku veličinu dobivenu dijeljenjem neke druge veličine s množinom (tvari), usp. npr. molarna masa, molarna entalpija isparavanja... Možda pitaš za polarnu molekulu? Ako si na to mislila, upiši riječ polarna u tražilicu e-škole kemije i dobit ćeš pregršt opširnih odgovora.

Isto tako nije mi jasno što znači dio "i dr naziv".

Inače općenito bih preporučio da se kod postavljanja pitanja poštuju uobičajena pravopisna pravila, primjerice ono koje kaže da rečenicu započinjemo velikim početnim slovom, te da, ovisno o tome radi li se o izjavnoj, upitnoj, uskličnoj ili nedovršenoj rečenici, kraj iste označujemo točkom, upitnikom, uskličnikom ili trotočjem. Pozdrav,

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr