Oprostite ovo sam Vas zaboravila pitati:Zašto je vrijeme pisanja testa samo 90 minuta?Toje,bar za mene,ipak premalo!Trebalo bi biti bar 120 minuta!Koji je cilj tako kratkog vremena?Tko je to uopće odredio?Unaprijed hvala na odgovoru!

Ime i prezime: Iva Kasum iva.kasum@zg.hinet.hr

Tako je određeno pravilima natjecanja. Ja sam se svjesno okoristio i vremenom kao jednim od čimbenika koji utječu na raspršenje rezultata. Smatram da se s tim ne treba opterećivati jer je svima (ili možda gotovo svima) to vrijeme jednako kratko. Neki zadaci zahtijevaju više vremena, neki manje i to je tu negdje. U takvim situacijama može ti se dogoditi da jednostavno imaš loš dan i da te ništa ne ide, a može ti i sve ići od ruke. Tako je općenito u životu. Upravo stoga i smatram da ste svi koji ste došli na državno natjecanje već pobjedili, ne samo druge već i sebe. Najbolje je u takvim situacijama opustiti se i učiniti najbolje što možeš, pa što bude bude. Osobno mogu reći da sam puno naučio pomoću zadaća koje sam ove godine sastavio i više sam nego zadovoljan rezultatima koje ste na njima postizali. Zapravo, zajedno smo naučili, pokazali i dokazali mnogo stvari. Zbog toga hvala svima koji su sudjelovali na županijskim i državnim natjecanjima (bez obzira na to kako su rješavali moje strašne zadaće). :)) Pozdrav.

Odgovorio: Nenad Judaš   judas@chem.pmf.hr