Pozdrav kemicarima! Ja sam strojar, pa nisam bas u vodama kemije; no ipak se lagano upucujem i vec pri samom startu imam problema sa biljeskama. U tu svrhu drzim da je zlata vrijedan neki besplatni program za crtanje atoma i molekula. Pomazite ako znate kakvu informaciju, gdje i kako bi se mogao skinuti neki mali programcic s kojim bi s lakocom crtao atomcice i veze medju istima(razne oblike polimera etc). Ako je tko upucen u programe kao sto su Auto CAD ili Catia, shvatit ce moju frustraciju oko tezine crtanja kompleksnih polimernih lanaca u istim programima. Unaprijed zahvalan :)

Ime i prezime: Petar Juric Va_Ja2001@yahoo.com

Besplatni program za crtanje kemijskih struktura postoji. Zove se ISIS/Draw, a može se preuzeti ovdje. Prije preuzimanja treba se registrirati ovdje. Pozdrav,

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr