malo sam u frci, sad sam u 3. razredu gimnazije i trebaju mi neke definicije koje sam učila u prvom a bilježnice i knjige sam davno posudila i nikada nisu bile vraćene. trenutbno mi treba sve što znate o radijusu, energiji ionizacije i elektronegativnosti! molim vas što prije mi odgovorite jer mi treba već za utorak!!! puno hvala

Ime i prezime: Anja Đurinović anja.durinovic@hotmail.com

Upiši pojmove koji te zanimaju, jedan po jedan, u tražilicu e-škole i dobit ćeš podosta toga što se je o tome već odgovaralo. Neće biti baš "sve što znamo", ali vjerujem da će ti biti dosta, ako ne i previše.
Pozdrav.

P.S. Kada pitaš za "radijus", predmnijevam da te zanima atomski i(li) ionski radijus. Općenito radijus je ravna linija povučena od središta do međe geometrijskog objekta, napose kružnice, kruga, sfere, kugle i td.

Odgovorio: Vladimir Stilinović   vstilinovic@chem.pmf.hr