Bok!Muči me par stvari,danas smo dobili radni listić a sutra pišemo kemiju.Pa vas zamoljavam, molim Vas ako mi možete odgovoriti još danas ili do sutra ujutro do 7h jer imam školu u 8.molim Vas. Evo zadatak. a)Nemetal s dva elektrona u p-orbitali__________. b)element koji je u tekućem stanju pri sobnoj temperaturi ima 10d-elektrona_________. c)prvi metal koji ima 3d-elektrone je_______. d)metaloid s jednim 2-p elektronom,a bez d-elektrona je________. e)element koji je pri sobnoj temperaturi u tekućem agregatnom stanju,a čiji atom ima 1 nespareni p-elektron je______ f)prijelazni metali u 4.periodi s 3 nesparena elektrona______. Nadam se da ćete mi odgovoriti....i unaprijed puno,puno hvala!!!!

Ime i prezime: Jedna zbunjena cura

Molim te da se ubuduće potpisuješ imenom i prezimenom.

a) Ugljik.
b) Vjerojatno živa, ali dani uvjet zadovoljava i brom.
c) Skandij.
d) Bor.
e) Brom.
f) Vanadij, kobalt.

Pitanja nisu teška, dovoljno je otići npr. ovdje i potražiti elemente koji zadovoljavaju zadane uvjete.

Odgovorio: Filip Topić   ftopic@chem.pmf.hr