Veliki pozdrav od hemičara z Beograda. Interesuje me da li ja kao učenik iz druge zemlje mogu da učestvujem na bilo kojoj konferenciji u Hrvatskoj ili bilo kojem seminaru, ili nekoj naučnoj školi.Inače osvajao sam na republičkim takmičenjima iz hemije prvo, drugo i treće mesto.

Ime i prezime: Stefan Vučković stefanteniszahoo.com

Kako na kojoj. Postoje natjecanja, skupovi i manifestacije na nacionalnoj i na međunarodnoj razini.

Učenici iz drugih zemalja mogu sudjelovati u onim manifestacijama u kojima je predviđeno sudjelovanje gostiju iz inozemstva. Primjerice nedavno je u Zagrebu u Prirodoslovnoj školi Vladimira Preloga završeno europsko natjecanje Grand Prix Chimique 2007. na kojemu je sudjelovao 31 sudionik iz 11 zemalja među kojima su bila dva učenika i tri nastavnice iz Srbije. Više o tom natjecanju možeš pročitati ovdje i ovdje.

Što se tiče sudjelovanja na konferencijama i seminarima, treba se za svaki događaj pojedinačno unaprijed raspitati. Pozdrav,

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr