Uvijek kad netko postavi pitanje i ne ispuni točno formular pola stranice pišete da su podaci nepotpuni. Mi, učenici XV.gimnazije sve lijepo ispunimo i uredno postavimo pitanje, a vi onda ne date adekvatan odgovor. Pitam ja vas zašto kad vam učenik I. razreda postavi pianje o energiji aktivacije vi odgovarate: Gibbsova energija ovakva, Gibbsova energija onakva. NE ZNATE li da se Gibbsova energija uči tek u II.razredu. I onda nam profesor skine 25 bodova zbog toga. Koja svrha rubrike"razred" ako vi to ne poštujete i pišete bedastoće? Izgleda da nam više odmažete, nego pomažete!

Ime i prezime: Zdravko gmail@.hr

Zar je lakše biti nekulturan i vrijeđati nego pažljivo pročitati odgovor na pitanje?

Lijepo je navedeno da je veličina koja govori o spontanosti neke reakcije Gibbsova energija. Energiju aktivaciju spominje se u kontekstu brzine reakcije. Poznavanje i razumijevanje pojma Gibbsove energije nije bitno za razumijevanje odgovora o kojem je riječ.

Ako se već odgovarač potrudio odgovoriti na pitanje, onda bi bilo lijepo da se i postavljač potrudi i pažljivo pročita odgovor.

Odgovorio: Filip Topić   ftopic@chem.pmf.hr