Pišem maturalnu radnju o Atmelovim mikrokontrolerima (AT89C1051U), pa me zanima gdje bi se na webu pronasla literatura.

Ime i prezime: Marko Kovač bozo.kovac@ck.hinet.hr

Što se tiče Atmelovih mikrokontrolera najbolje bi bilo pogledati stranicu 'www.atmel.com' tamo se u PDF-ovima nalazi sve što bi te moglo zanimati o ovoj vrsti mikrokontrolera.Savjetujem ti i da pogledaš u časopis 'Svijet elektronike' čije brojeve (uključujući i one stare) možeš naći u svakoj bolje opskrbljenoj prodavaonici elektronike npr. chipoteci na kenedijevom trgu.
Osobno se bavim programiranjem Microchip-ovih kontrolera (pic) pa bi ti o njima mogao sve reći i ponudit ti konkretnu pomoć,bilo kroz razvojno okruženje ili kroz konkretnu primjenu i sklopove.
Znam da je razvijen programski jezik (Bascom-lt) na bazi BASIC-a za programiranje ovih kontrolera (ja osobno koristim,svakako bolji, 'assambler' za programiranje PIC-eva).

Pozdrav!

P.S.
Ako uspiješ promijeniti maturalnu radnu u 'programiranje PIC-eva' sve što ti je potrebno mogu ti ja pomoći!

Odgovorio: jurica alešković   jalesko@yahoo.com