Sad učimo kemijske veze iz kemije. Nisam mislio da je to, barem ovo što sad mi radimo, fantastično lagano. Je li što teža stehiometrija jer na stranicama e-skole vidim baš puno pitanja iz kemijskog računa?

Ime i prezime: petar paar

Petre,

odgovor na to pitanje može biti samo subjektivan pa je najbolje da pokušaš pročitati samo zadatak, sam ga riješiš, a tek potom pogledaš dano rješenje.

Dakako, može se dogoditi da je neki zadatak iz područja koja još niste obradili na nastavi.

Postoje i zbirke zadataka iz kemije, pa preporučujem da uzmeš koju srednjoškolsku i rješavaš zadatke. Učine li ti se svi zadaci slučajno prelaganim, pokušaj dobaviti zadatke iz kakva fakultetskoga udžbenika (primjerice iz nedovršenoga udžbenika fizičke kemije Tomislava Cvitaša ili dovršenoga Atkinsovog). Uspiješ li i njih riješiti bez (većih) problema, nadam se da ćeš, s vremenom, upisati kemiju na PMF-u...

Pozdrav!

P.S.