Možete li mi reći u kojim spojevima možemo naći T-BULL? koji spojevi mogu nastati iz njega i što točno označavaju SN1 i SN2? ako može odgovor danas bila bi jako zahvlana!!!!!!!

Ime i prezime: Anamarija Plajer Ina.Tesic@public.CARNet.hr

SN1 i SN2 su oznake za mehanizme reakcija supstitucije. "S" u oznakama označava supstituciju, "N" nukleofilnu, tj. reaktant koji "napada" na reakcijsko središte molekule supstrata je nukleofilan, a brojevi 1 i 2 označavaju redom ovisi li brzina reakcije o koncentraciji samo jednog rektanta (supstrata) ili oba (i supstrata i nukleofilnog reagensa).
Što se riječi "T-BULL" tiče, ona nema ništa više značenja no što ga je imala kada si predhodni puta postavila pitanje o njemu. Savjetujem ti da saznaš o čemu se zapravo radi (predmnijevam da bi to mogao zapravo biti t-BuCl, tj. tert-butil-klorid iliti 2-klor-2-metilpropan) prije nego što ponovo postaviš pitanje o njemu.
Pozdrav.

Odgovorio: Vladimir Stilinović   vstilinovic@chem.pmf.hr