Možete li mi reci kako se piše nastajanje ionske veze pomoću jednadžbi i kako tu odrediti valencije i kako znamo npr.dok imamo ovo:Na--Na+ + e-,kako znamo koliko gore mora biti elektrona i dolje,u drugom redu: Cl2+2e- --2Cl-,kako znamo da dolje mora biti 2e-,kako to izračunamo?Još me zanima kako se crta vodikova veza,kako da se prepozna koja je molekula polarna a koja ne i kao raste temperatura vrelišta kod elemenata,kako odrediti valencije kod kovalentnih i ionskih veza,kako da znam kakvog je oblika koja molekula-planarna,linearna,trigonska bipiramida... Molim vas da mi odgovorite danas ako je moguće jer sutra ujutro pišem takove zadatke a ne zanam to i profesorica ne zna objasniti,vec govori da cemo mi to skuziti,MOLIM VAS JOS JEDNOM,unaprijed PUNNNOOO HHHVVAALLAA!!!!!!!!!!!!

Ime i prezime: h.m matija.markovic1@public.carnet.hr

Kao prvo, bilo bi lijepo i pristojno da nam se ubuduće predstaviš imenom i prezimenom. Nadalje, bilo bi zgodno da pitanja postavljaš jedno po jedno jer je nama tako lakše odgovarati. Na mnoga od tvojih pitanja već je ranije odgovoreno, pa ti savjetujem da se poslužiš tražilicom e-škole kemije, npr. pokušaj upisati riječ polarna, zatim vrelište itd. i pronaći ćeš odgovore na većinu svojih pitanja, a ako ti štogod od toga i dalje ne bi bilo jasno, javi nam se ponovno. Pozdrav,

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr