Molim vas da mi pošaljete nešto o bjelančevinama za seminarski rad. Također bih vas molila da mi napišete adrese stranica na imternetu na kojima mogu pronaći nešto o bjelančevinama. Unaprijed hvala!

Ime i prezime: Maja Pavić ante.pavic1@st.hinet.hr

Zanimaju li te proteini za seminarski rad, najbolje je početi s udžbenicima iz biokemije i molekularne biologije, a možda će ti biti i dovoljni. Problem može biti doći do njih i što su manje-više svi na engleskom.

L. Stryer, Biokemija (prijevod 2. izd.), Školska knjiga, Zagreb, 1991.
L. Stryer, Biochemistry, 4. izd., Freeman and Co., New York, 1995.
D. Voet, J. G. Voet, Biochemistry, 2. izd., J. Wiley and Sons, New York, 1995.
H. Lodish et al., Molecular Cell Biology, 3. izd., Scientific American Books, New York, 1995.

Što se interneta tiče, postoji mnogo proteinskih baza podataka, uglavnom strukturnih, ali donose i druge informacije i korisne linkove. Ipak se najviše isplati posjetiti stranice sadržaja vezanog uz edukaciju u biokemiji i molekularnoj biologiji.

www.rcsb.org/pdb/
www.ncbi.nlm.nih.gov/About/tools/index.html