Samo ću komentirati pitanje o časopisima u kojima se piše "samo o kemiji"... Dosta podataka se može naći i u "Kemiji u industriji", a osim toga za sva specijalna područja kemije koja nekoga zanimaju postoji lijepa nova Centralna kemijska biblioteka na PMF-u (Horvatovac)u kojoj imaju tisuće časopisa koje bi čovjek mogao mjesecima prelistavati... Tragično jest jedino to što neki ljudi još ne shvaćaju koliko je važno znanje engleskog jezika, a važno je jer su mnogi strani časopisi na engleskom ili njemačkom pa je očito da svatko tko se bavi nekim radom na određenom polju znanosti mora imati znanje stranih jezika koje je mnogo opsežnije od onoga što se uči u našim osnovnim i srednjim školama, što se pogotovo odnosi na nepoznavanje stručnih riječi i naziva.

Ime i prezime: Siniša Habazin sinisa_habazin@net.hr

Što se tiče Kemije u industriji, nisam je naveo jer sam Ivonino pitanje shvatio kao pitanje o časopisima za popularizaciju kemije, dok je Kemija u industriji više znanstveno-stručni časopis, pa mi naprosto nije pala na pamet (iako radim korekturu za taj časopis :-). Naravno, i u njoj se znade naći lijepih članaka namijenjenih širem krugu čitatelja; iz zadnjeg broja izdvojio bih članak profesora Cvitaša i profesorice Zorc pod naslovom Međunarodna olimpijada iz kemije 2006.

Ovo što si napisao o stranim jezicima svakako stoji. Pozdrav,

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr