Moram vas "pohvaliti", što je ove godine za razliku od prošle godine ispit za 2. razred na županijskom bio veoma "lagan". Mislim ako uzmete u obzir da na samo 4 zadatka koji su iz gradiva koje nije uključeno ni u gradivo za cijelu srednju školu, a kamo li za 2. razred, otpalo čak 25. bodova. Mislim, normalno je da učenik 2. razreda zna kojeg je reda reakcija, a da ne govrimo da mora preživjeti napad zadataka u kojima se forsirala samo koncentracija, ko da se samo nju uči u 2. razredu. Samo me zanima, koga će pozvati na državno ako nitko, ponavljam NITKO nije zadovoljio granicu od 34 boda. To najbolje govori kako sastavljač ispita ne da nije human, nego zacijelo svoje frustracije iskaljuje na ućenicima. Svaka čast i želim vam slijedeće godine jednaka nepoštena i nepravedna pitanja, a mene sigurno nećete vidjeti!!!!! P.s. Ako vam je nakon ovog propalog županijskog ostalo imalo poštenja, objavit ćete ovu moju primjedbu...Hvala...

Ime i prezime: Marko Marušić markan69@net.hr

Kao prvo, stranice E-škole kemije nisu stranice Državnog povjerenstva za smotru i natjecanje iz kemije (iako istom u određenoj mjeri pomažu, ali u istoj mjeri i pomažu i natjecateljima i njihovim mentorima).

Shodno tome, mi se nemamo čega sramiti niti razmišljati o svojem preostalom poštenju.

Kao drugo, županijsko natjecanje nije propalo. To što je zadaća očito bila krivo postavljena i što izgleda nitko nije ostvario 33 ili više bodova ne znači i da je natjecanje propalo.

Pravila jasno definiraju što učiniti u takvom slučaju (vidi Katalog u rubrici Susret i natjecanje).

Učenici će biti pozvani na natjecanje prema podacima navedenim u županijskim listama.
Zlo i naopako kad bi natjecanje propalo u slučaju poput ovoga.

Kao treće, nezadovoljniku bio bilo bolje, namjesto da reži i izriče svoj bijes i nezadovoljstvo na stranicama E-škole, pokušati saznati rezultate iz drugih županija i usporediti se s drugima.
(Ipak, dobro je i reći što mislim, no bila bi zgodnija rubrika Diskusije.)

I u konačnici kako narod veli: Na muci se poznaju junaci.

:)

Pozdrav.