Hvala na uputama vezanim za zadatak s "vodom koja nestaje".Mislim da je ta voda nastala gorenjem metana koji se nalazi u plameniku, a reakcija glasi: CH4+O2 nastaje CO2+H20, ali ne znam zašto nestaje, možda voda s vremenom ispari.Molim Vas za odgovor! P.S Ne znam što je s onim e-milom, valjda dugo nije bio u upotrebi, ali sad imam novi pa možete poslati. P.S.S Žao mi je što vas toliko mučim s tim zadatkom , ali me stvarno zanima.

Ime i prezime: Sandra Mikulandrić sandramiku1404@yahoo.com

Viš' kak' pametnom biću malo treba. :)

Je, ta voda nastaje tijekom gorenja metana i kondenzira se na hladne stijenke čaše. Kako se voda u čaši grije tako, se zagrije i stijenka čaše i voda ishlapi.

Jesi li ti napravila taj pokus, ako nisi onda izvoli (reci profesorici da to moraš obvezno načiniti i dobro promatrati sve što se događa i zapisati opažanja i onda meni to javiti!) :)

E sad još ostaje zadnje pitanje: Kako ćeš dokazati da voda zaista potječe iz plamena?

Ha, maco?

Mislim, ne daviš ti nas, mi smo zato ovdje (samo ubuduće koristi uporabivu e-mail adresu). :)

Pozdrav.

Odgovorio: Nenad Judaš   judas@chem.pmf.hr