Imam jedno pitanje za vas. Ove godine sam bio 1. put na natjecanju iz kemije i nisam bio siguran na koliko decimala zaokružiti rezultate u zadacima. Kad sam pito komisiju oni nisu ništa znali odgovoriti jer ništa im nije bilo rečeno, ali su rekli da ne možeš sad ostaviti 12 decimala.... Što mi vi preporučujete i hoće li na županijskom biti strogo odrđeno zaokruživanje decimala? Inače, prvi put sam na ovim stranicama. super ste!!!!

Ime i prezime: Marko Marušić markan69@net.hr

Rezultat treba zaokružiti tako da budu iskazane sve značajne znamenke, ali niti jedna više od toga. Zamoli nekoga od svojih nastavnika fizike ili kemije da ti objasni što su to značajne znamenke. U moje doba to je bilo lijepo objašnjeno u udžbeniku fizike za sedmi razred, ne znam je li tako i danas. Ako ne uspiješ pronaći odgovor, javi nam se ponovno. Pozdrav,

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr