Počeli smo raditi organsku kemiju,no neke stvari mi nisu sasvim jasne. 1.Da li je svaki spoj koji sadrži ugljik organski spoj? 2.Zašto ugljik ne tvori molekule? Želim reći da je ovo vrlo poučna stranica i samo tako nastavite!

Ime i prezime: Maja Gorupec maj3@yahoo.com

(1) Ne nužno. Postoje i anorganski spojevi ugljika. O tome sam pisao neki dan u opširnom odgovoru o ugljiku, klikni ovdje i pročitaj zadnji odlomak odgovora. Inače je podjela ugljikovih spojeva na organske i anorganske čisto stvar dogovora i praktičnosti, ne radi se tu ni o kakvoj suštinskoj razlici.

(2) Tko kaže da ugljik ne tvori molekule? Molekule fulerena su molekule načinjene isključivo od atoma ugljika (npr. C60). To sam također spomenuo u odgovoru o ugljiku. Pogledaj i odgovor o karbinu ovdje.

(3) Drago mi je da ti se sviđa naša stranica. Pozdrav,

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr