sta je ustvari ph?mozete li mi reci sve o ph i indikatorima,jer moram napisati referat?!

Ime i prezime: dalma kafedzic dalmica_16@yahoo.com

Običnim jezikom rečeno, pH je mjera kiselosti vodenih otopina. Neutralne vodene otopine imaju pH 7. Što je otopina kiselija, to je pH otopine manji. Lužnate otopine imaju pH veći od 7.

Nešto točnija definicija pH kaže da je pH negativan dekadski logaritam aktiviteta vodikovih iona, dakle:

pH = -log{γc(H+)/mol dm-3}

(γ je tzv. koeficijent aktiviteta i da sad ne ulazimo u dubokoumne rasprave, pretpostavimo da je u jednak jedinici). Ta će ti definicija biti puno jasnija ako pogledaš primjer računanja koncentracije vodikovih iona iz zadanoga pH ovdje.

O kiselo-baznim i drugim indikatorima vidi ovdje i slijedi daljnje poveznice.

Eh da, i još nešto: nemoj nikada tražiti da ti netko kaže sve o nečemu, jer to je naprosto - nemoguće!

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr