Koja je razlika u određivanju koncentracije NaOH u peračicama boca u pivarskoj industriji. Metoda 1: 10 ml radne otopine, 3 kapi fenolftaleina i titracija s 0,1 N HCl; broj ml x faktor 0,04. Metoda 2: 10 ml radne otopine, 5 ml barij-klorida 2N, 3 kapi fenolftaleina, titrira se s 2,56 N sulfatnom kis.; ml kis.= % NaOH Pitanje je zbog čega se dobivaju različiti rezultati. Možda je u pitanju p i m vrijednost, iako se m vrijednost dobiva nastavkom titracije s HCl uz dodatak metiloranža. Koja je titracija točna i zažto ona druga nije!????

Ime i prezime: Marko Momčilović zlimarko@vip.hr

U ovom zadatku pogrešno je napisano i postavljeno valjda sve što je moglo biti. Molim te da nam pokušaš ponovno postaviti zadatak što je moguće jasnije i detaljnije, a ako taj zadatak postoji u nekom udžbeniku ili zbirci zadataka, molio bih te da nam pošalješ točne podatke o naslovu i stranici pa ćemo ga pokušati pronaći i riješiti. U ovom obliku zadatak je nerazumljiv i nerješiv. Pozdrav,

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr