gdje se može kupiti knjiga s opisom kemijskih pokusa za osnovnu školu

Ime i prezime: marko oškera zdenko.oskera@ri,htnet.hr

Ne postoje pokusi za osnovnu školu ni pokusi za srednju školu ni pokusi... Jednostavno rečeno postoje kemijski pokusi.
Ono što možemo klasificirati su tumačenja pokusa. Ona mogu biti na razini osnovne škole, srednje škole ili na nekoj drugoj razini. (Čak je i ova podjela zapravo vrlo umjetna). Mnogo je vrlo jednostavnih pokusa (poput paljenja svijeće i njenog gorenja) koji su samo naizgled trivijalni. Zadubiš li se malo u njih oni vrlo brzo otkriju svoje pravo lice - duboku kompleksnost - pa tako postanu i zahtjevni u tumačenju.
Već u osnovnoškolskim udžbenicima imaš sasvim dovoljan broj pokusa i izvedeš li ih sve i naučiš li ih ispravno tumačiti učinit ćeš ogroman korak u povećanju svojeg znanja.
Eto toliko i oprez pri pokusima.

Pozdrav.

Odgovorio: Nenad Judaš   judas@chem.pmf.hr