Imam jedno možda malo glupo pitanje,ali o tome razmišljam cijeli dan. Danas jedući finu bakinu domaću juhu,zapitala sam se da li isparava još nešto iz nje osim vode kada se vruća postavi na stol? Da i još nešto!Od kada do kada su otvoreni dani instituta Ruđer Bošković i da li i mi obični osnovnoškolci smijemo doći zaviriti?Molila bi da nađete koj sekundu da mi odgovorite! I želim reći da mi se ovaj projekt e-škole jako sviđa i sve pohvale i havla na trudu i strpljenju da čitate i odgovarate na naša pitanja,kojih vjerujem bude uvijek!!:)))

Ime i prezime: jelena -

Jelena, a prezime?

Dakako da iz vruće juhe isparava još nešto osim vode - ta po čemu bi inače juha imala miris? Iz juhe osim vode isparavaju razna obična i eterična ulja iz začina i druge mirisne tvari. Udio tih tvari u pari je malen, ali one ipak imaju dovoljno snažan miris da ih i u tim malim količinama možemo osjetiti.

O Otvorenim danima IRB-a vidi ovdje. Naravno da ste svi dobrodošli. Predlažem da dođete u četvrtak ili petak, jer će u subotu biti velika gužva.

Drago mi je da ti se sviđa e-škola kemije. Javi nam se ponovno. Pozdrav,

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr