Zanima me zašto na neka sasvim (vama)jednostavna pitanja odgovor nikada ne dobijem? Jedno sam čak pitanje poslao prije više od 6 mjeseci a odgovora idalje nema? Kužim da ponekad nemate vremena,ali 6 mjeseci...to nekužim...

Ime i prezime: dragan bartolović drajs@net.hr

Problem je u tome što dobivamo jako puno pitanja, a nas koji odgovaramo je malo, a i to radimo u svoje slobodno vrijeme pa jednostavno ne stignemo na sve odgovoriti. S druge strane, mnoga pitanja su jako loše formulirana, pa nam često uopće nije jasno što se u pitanju traži. Posebno me ljute pitanja tipa "napišite mi SVE o...", zatim "treba mi HITNO!", "napišite mi referat o..." - e-škola ne piše referate, nego samo daje upute i pojašnjenja za daljnji samostalan rad. Ima i učenika koji u jednom pitanju postave po 5, 7, 10 i više pitanja. Tu onda ima slučajeva da ja npr. ne znam odgovoriti ili mi nije jasno jedno od tih 10 pitanja, pa zbog toga čovjek ne dobije odgovor. Da je lijepo poslao svako pitanje posebno, dobio bi odgovor na 9 pitanja, a jedno bi ostalo neodgovoreno.

Mnogi ljudi uopće ne pogledaju je li na njihovo pitanje već ranije odgovoreno, pa često dobivamo pitanja na koja smo odgovorili jučer ili prekjučer. Svaki drugi dan dobivam pitanja "recite mi nešto o karboksilnim kiselinama", "što su to indikatori", "što je to elektronska konfiguracija" itd.

Postoje i pitanja na koja nije baš lako odgovoriti. Bilo je slučajeva da sam telefonski nazivao svoje kolege, pa čak i profesore, da se s njima posavjetujem oko nekog odgovora, jer smatram da je bolje ne odgovoriti na pitanje, nego čovjeku dati pogrešan odgovor. Uz sve to, sigurano je da se ponekad potkradu i pogreške. Znam da bismo mnoge stvari na e-školi trebali i mogli napraviti bolje, ali trudimo se koliko možemo. Nadam se da smo ipak mnogima pomogli. Pozdrav,

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr